HAZET Offset screwdriver 2105LG-12 ∙ Inside hexagon profile ∙ 12 mm
Save EUR2,68
Delivered between Sat, 23/5 and Thu, 28/5
More than 10 pieces in stock at supplier
Free shipping starting at 39,–
Hexagon key Size9
Product details
  • Ball head end with a swivel range of 20°
  • Extra long design
  • Equipped with a ball head
  • Surface: nickel-plated
  • Made in Germany
  • Output: inside hexagon profile
  • Wrench size: 12 mm
  • Dimensions: 57 mm
  • Length l1: 262 mm
  • Net weight: 0.28 kg.
Key specifications
Hexagon key type
hex wrench
Hexagon wrench Version
Unique specimen
Hexagon key Size
12 mm
Category
Hex drivers
Manufacturer No.
2105LG-12
Chrome vanadium steel
Hexagon Wrench Features
Hexagon key type
hex wrench
Hexagon wrench Version
Unique specimen
Hexagon key Size
12 mm
Number of keys
Country of origin
Germany
Voluntary climate contribution
CO₂ emissions
1,05 kg
Scope of delivery
Hexagon socket screwdriver 2105LG-12 ∙ Internal hexagonal profile ∙ 12 mm