HAZET Offset screwdriver 2105LG-10 ∙ Inside hexagon profile ∙ 10 mm
Save EUR2,54
Delivered between Sat, 23/5 and Thu, 28/5
More than 10 pieces in stock at supplier
Free shipping starting at 39,–
Hexagon key Size9
Product details
Ball head end with a swivel range of 20°. Extra long design with a ball head. Surface is nickel-plated. Made in Germany. The design features an internal hexagonal profile. Key size is 10 mm. Dimensions: Length 50 mm, Length l1 234 mm. Net weight is 0.17 kg.
Key specifications
Hexagon wrench Version
Unique specimen
Hexagon key Size
10 mm
General information
Item number
Manufacturer
HAZET
Category
Hex drivers
Manufacturer No.
2105LG-10
Release date
21/4/2018
Colour
Colour
Silver
Exact colour description
Nickel plated
Material
Material group
Metal
Material
Chrome vanadium steel
Blade material
Chrome steel
Hexagon Wrench Features
Hexagon wrench Version
Unique specimen
impetus
Hexagon socket
Hexagon key Size
10 mm
Number of keys
1x
Origin
Country of origin
Germany
Voluntary climate contribution
CO₂ emissions
0,64 kg
Climate contribution
Scope of delivery
Scope of delivery
Hexagon socket screwdriver 2105LG-10 ∙ Internal hexagonal profile ∙ 10 mm