HAZET Offset screwdriver 2105LG-025 ∙ Inside hexagon profile ∙ 2.5 mm
Save EUR2,04
Delivered between Wed, 27/5 and Fri, 29/5
More than 10 pieces in stock at supplier
Free shipping starting at 39,–
Hexagon key Size9
Product details
  • Ball head end with a swivel range of 20°
  • Extra long design
  • Features a ball head
  • Surface is nickel-plated
  • Made in Germany
  • Output has an inside hexagon profile
  • Wrench size is 2.5 mm
  • Dimensions are 20.5 mm
  • Length (l1) is 114.5 mm
  • Net weight is 0.01 kg.
Key specifications
Hexagon key Size
2.5 mm
Category
Hex drivers
Manufacturer No.
2105LG-025
Chrome vanadium steel
Hexagon Wrench Features
impetus
Hexagon socketInternal multi-tooth (xzn)
Hexagon key Size
2.5 mm
Number of keys
1x
Blade length
114.5 millimetres
Origin
Country of origin
China
Voluntary climate contribution
CO₂ emissions
0,02 kg
Scope of delivery
Hexagon socket screwdriver 2105LG-025 ∙ Internal hexagonal profile ∙ 2.5 mm