Philips 24HFL4518/12
24", LCD, HD
Delivered between Wed, 27/5 and Sat, 30/5
More than 10 pieces in stock at supplier
free shipping
Display size (inches)2
Product details
Key specifications
Display size (inches)
24"
Display technology
LCD
Display resolution
HD
Native refresh rate
60 Hz
Video connections
HDMI (1x)HDMI (2x)
Weight
3 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
Philips
Category
TV
Manufacturer No.
24HFL4518/12
Release date
28/5/2024
External links
Colour
Colour
Black
Exact colour description
Black
TV properties
TV type
Hotel TVSmart TV
Display properties
Display size (inches)
24"
Screen size (cm)
60 cm
Display
LCD
Display technology
Display resolution
HD
Image resolution
1366 x 768 pixels
Native refresh rate
60 Hz
Aspect ratio
16:9
Features + Functions
Audio output
6 W
TV tuner
DVB-CDVB-SDVB-S2DVB-TDVB-T2
Built-in speakers
Stereo (2.0)
Foot type
Side feetTabletop
Video file formats
AVCAVIH.264HEVCMKVMPEG2PSMPEG4 SP/ASPVP9
Mounting
VESA wall mount
75 x 75 mm
Assembly
Floor stand
Connections
Video connections
HDMI (1x)HDMI (2x)
Audio Connections
Digital Audio Out (1x)Headphones
Data ports
Card reader (1x)
USB ports
USB-A
Exact USB ports
USB-A 2.0 (1x)
Network connections
RJ45 (1x)
Wireless transmission
BluetoothWi-Fi
Power supply
Power consumption
17 W
Power consumption (standby)
0.50 W
Input voltage
220 - 240 V