Ubiquiti PoE Injector POE-24-12W-G-WH 24 Volt GE passive, 12 Watt
Delivered between Thu, 28/5 and Sat, 30/5
Only 2 pieces in stock at supplier
Free shipping starting at 39,–
Product details
The Ubiquiti POE-24-12W-G-WH PoE Adapter/Injector is the ideal solution for powering network devices through a single Ethernet cable. With its Gigabit Ethernet interface and an output voltage of 24 V, this PoE adapter provides reliable power for various devices, such as surveillance cameras, access points, or IP phones.
PoE Injector type | Passive PoE Injector |
Network connections | RJ45 Gigabit Ethernet (1x) |
Number of ports | 2x |
Input voltage | 100 - 240 V |
Electric current | 0.50 A |
Item number | 23963358 |
Manufacturer | Ubiquiti |
Category | PoE injector |
Manufacturer No. | POE-24-12W-G-WH |
Release date | 27/1/2023 |
Number of ports | 2x |
PoE power | 12 W |
Input voltage | 100 - 240 V |
Electric current | 0.50 A |