LG 32LQ630B6LA
32", LQ63, LED, HD ready, 2022
Repairability Index: 6.6/106,6
Delivered between Thu, 21/5 and Fri, 22/5
1 item ordered
free shipping
Display resolution2
Product details
Key specifications
Display size (inches)
32"
Display technology
LED
Display resolution
HD ready
Native refresh rate
50 Hz
Video connections
HDMI (2x)
Weight
4.65 kg
Documents
Technical data sheet.pdf
General information
Item number
Manufacturer
LG
Category
TV
Manufacturer No.
32LQ630B6LA
Release date
27/4/2022
Colour
Colour
Black
Exact colour description
Black
TV properties
TV type
LED TVSmart TV
Model year
2022
Series
LQ63
Display properties
Display size (inches)
32"
Backlight
Direct LED
Screen size (cm)
81.28 cm
Display
LCD
Display technology
LED
Display resolution
HD ready
Image resolution
1366 x 768 pixels
Native refresh rate
50 Hz
Aspect ratio
16:9
Features + Functions
Audio output
10 W
Operating system
webOS
TV tuner
DVB-CDVB-SDVB-S2DVB-TDVB-T2
Built-in speakers
Built-in loudspeaker
Picture modes
Standard
Foot type
H-shaped
Further features
EPGWeb browser
Audio formats
Dolby Digital
Mounting
VESA wall mount
200 x 200 mm