Weidmüller MCZ OVP TAZ DIODE 24VDC 844915
was EUR344,50
Delivered between Sat, 6/6 and Wed, 17/6
5 items ordered
free shipping
Product details
Weidmüller Surge Protection Device MCZOVPTAZDIODE24VDC
Manufacturer: Weidmüller
Designation: Surge Protection Device
Type: MCZOVPTAZDIODE24VDC
Nominal Voltage DC: 24 V
Maximum Continuous Voltage AC: 30 V
Maximum Continuous Voltage DC: 24 V
Nominal Lightning Impulse Current (8/20): 0.112 kA
Nominal Load Current: 13 A
Protection Level Line/Line: 65 V
Protection Level Line/Earth: 65 V
Mounting Type: TH35 Rail
Connection 1: Terminal
With Remote Contact: No
Device Signaling: None
Explosion-Proof Version: No
Width: 6 mm