TE Sensors XY2CH13250H29 E - Stop Trip Wire Switch
was EUR220,22
Delivered between Wed, 27/5 and Fri, 29/5
Only 2 pieces in stock at supplier
free shipping
Product details
Range: Preventa
Series: XY2-CH
Reset button: Yes
Contact configuration: 2-pole
Contact configuration: Normally open/Normally closed
Mounting position: Straight
Wire span max.: 15m
Current max.: 3 A AC, 270 mA DC
AC voltage max.: 240V
DC voltage max.: 250V
Number of cable entries: 3
Cable entry size: M20 x 1.5
Width: 201mm