HAZET Impact socket ∙ hexagon 900SLG-19 ∙ Square, hollow 12.5 mm (1/2 inch) ∙ Outside hexagon tract…
19 mm
Product details
Long design With borehole for locking pin or safety spring and grove for O-ring Surface: phosphatized, oiled DIN 3129, ISO 2725-2 Made in Germany Drive: Square, hollow 12.5 mm (1/2 inch) Output: Outside hexagon traction profile Wrench size: 19 mm Dimensions / length: 85 mm Diameter d1 (output side): 28.8 mm Diameter d2 (drive side): 30 mm Net weight: 0.3 kg For impact operation
Manufacturer No.
900SLG-19
Impact wrench
Measuring unit
M
Width across flats
19 mm