TE Sensors INDUCTIVE SENSOR XS218SAPAM12
Switch
Delivered between Tue, 9/6 and Fri, 19/6
6 pieces in stock at supplier
free shipping
Product details
Housing design: cylindrical
Thread size: M18 x 1
Output type: PNP normally open
Sensing range: 12 mm
Connection type: M12 - 4-pole
Supply voltage: 12 to 24 V dc
Length: 70 mm
DC voltage max: 36 V
Mounting type: non-flush
Protection class: IP69K
Housing material: stainless steel
Operating temperature max: +85°C