LC-Power LC-EQ-A34B-D table mount up to 20 kg - black
Table, 34", 10 kgMore than 10 pieces in stock at supplier
Product details
Monitor arm for two monitors up to 34 inches. Maximum load capacity: 20 kg. For screens with a maximum diagonal of 34 inches. VESA standard: 100x100 mm, 75x75 mm. Height adjustable, tiltable, rotatable, and swivelable. Color: black. Position two monitors in your desired perfect position thanks to the high flexibility of the dual monitor arm. The dual monitor arm offers a wide range of tilt, swivel, and rotation settings.
Number of monitors | 2 |
Max. monitor size | 34" |
VESA wall mount | 100 x 100 mm, 75 x 75 mm |
Max. load | 10 kg |
Item number | 52330215 |
Manufacturer | LC-Power |
Category | Monitor mount |
Manufacturer No. | LC-EQ-A34B-D |
Release date | 22/10/2024 |
Colour | Black |
Material group | Metal |
Material | Metal, Plastic |
Monitor mount type | Monitor arm |
Expression | Side by side |
Movement type | Mechanical |
Installation place | Table |
Number of monitors | 2 |
Max. monitor size | 34" |
Adjustability | Height-adjustable, Pivoting, Tiltable |
Max. load | 10 kg |
Country of origin | China |
CO₂ emissions | 107,84 kg |
Scope of delivery | 1 piece |
Length | 19.50 cm |
Width | 33 cm |
Height | 42.50 cm |
Weight | 7630 g |
Product Safety |
Length | 43 cm |
Width | 34 cm |
Height | 21 cm |
Weight | 9.18 kg |
30-day right of return
Statutory warranty score
Source: Galaxus- 26.Deltaco Gaming0,7 %
- 26.equip0,7 %
- 28.LC-Power0,8 %
- 29.ASUS0,9 %
- 30.Gembird1 %
Statutory warranty case duration
Source: Galaxus- 1.Arctic0 days
- 1.Esperanza0 days
- 1.LC-Power0 days
- 1.LogiLink0 days
- 1.Xantron0 days
Return rate
How often is a product of this brand in the «Monitor mount» category returned?
Source: Galaxus- 31.Ergotron5,2 %
- 33.myWall5,3 %
- 34.LC-Power5,5 %
- 35.ASUS6,5 %
- 36.Fellowes6,8 %